زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14217 تاریخ انتشار : 1397/07/15 نسخه چاپی


نشست هماهنگی ستاد اربعیننشست هماهنگی ستاد اربعین در کربلای معلی برگزار شد
 نشست هماهنگی ستاد اربعین با حضور سفیر ج.ا.ا در عراق و حجت الاسلام و المسلمین احمدی رییس کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و حجت الاسلام ولمسلمین اباذری رایزن فرهنگی ج.ا.ا در بغداد و حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی مسوول بِعثه مقام معظم رهبری در عراق با مسوولان نهادهای ایرانی و عراقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبک به نقل از سایت حج، در این نشست که در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در هتل جواهر کربلا با حضور مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق همراه هیئتی از کنسولگری ها، شوشتری و گودرزی از ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت الاسلام و المسلمین احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین،حجت الاسلام والمسلمین اباذری رایزن فرهنگی ایران در عراق،مرادیان رایزن نظامی،حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسئول بعثه رهبری در عراق و مسئولین بعثه ها در شهرهای کاظمین و نجف، حسینی مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت،سید حمید حسینی کمیته رسانه دکتر رضای هلال احمر،نمایندگان بانک های ملی و پاسارگاد و توسعه اسلامی و نمایندگانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،نمایندگان صدا و سیما برگزار شد، راه های ارتقاء کمی و کیفی خدمات به زائرین اربعین و برنامه های آن بررسی شد.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی در ابتدا ضمن خیر مقدم به میهمانان و مدعوین و سپاس و اعتذار به نقاط قوت مراسم با شکوه اربعین سال گذشته اشاره کرد و بر لزوم برنامه ریزی دقیق و جامع برای اربعین  امسال تاکید کرد و افزود باعنایت حضرت سیدالشهدا مراسم اربعین امسال با شکوهتر از سال گذشته برگزار خواهد شد وی گفت سفره رحیمیت خداوند در این سفر معرفت و معنویت  است که انسان را در کشتی نجات امام حسین (ع) سوار می کند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی رییس کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین نیز در ادامه با ارائه گزارشی از اربعین سال گذشته، ترکیب کمیته های 13 گانه در جمهوری اسلامی ایران را برای برپایی راهپیمایی اربعین تشریح کرد و در خصوص وظایف اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین سخن گفت. رییس کمیته آموزشی فرهنگی اربعین با تاکید به علاقه مندی بسیار مردم ایران برای مشارکت فعال در راهپیمایی اربعین، هماهنگی دستگاههای عضو کمیته فرهنگی را ضروری دانست.

وی اولویت ستاد اربعین را تامین امنیت زائران و تاکید بر میزبانی دولت و مردم عراق دانست و گفت باید از برجسته کردن نمادها در عراق خودداری شود. حجت الاسلام والمسلمین اباذری نیز حفظ وحدت مسلمین در مراسم اربعین، ممانعت از تبلیغ سازمانها و نهادهای دولتی در ارائه خدمت به زائرین در داخل کشور و عراق، تاکید بر اجرای اصل تعامل، ترویج مدیریت جهادی، رعایت قوانین و مقررات و ایجاد زمینه های حضور قانونمند زائران در عراق و اولویت امور فرهنگی و بهره گیری حداکثری از مراسم برای ترویج معنویت را از جمله دیگر سیاست های فرهنگی اربعین اعلام کرد. 

مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با تأکید به لزوم پرهیز از تصدی گری بر اساس دستور مقام معظم رهبری و ستاد اربعین گفت: باید دستگاههای دولتی زمینه ساز حضور مردم در راهپیمایی بزرگ اربعین باشند. وی گفت: سازمان حج و زیارت اعزام را ساماندهی می کند و اسکان و تغذیه با ستاد بازسازی عتبات و نیروهای مردمی است وی همچنین به ضرورت اطلاع رسانی به زائران تاکید کرد وی با تاکید به لزوم توجه جدی به آموزش مقوله ی اخذ روادید از سازمان حج و زیارت، ستاد بازسازی عتبات، بخش پزشکی و امداد مستقر در عراق خواست با توجه به شناخت کامل از محیط موارد را در موقع مناسب اطلاع رسانی کنند. شرکت کنندگان در این نشست نیز در ادامه دیدگاه‌های خود را ارائه کردند و توضیحاتی در خصوص اربعین گذشته و راهکارهایی پیشنهادی برای اربعین آتی بیان داشتند.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: