زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13769 تاریخ انتشار : 1396/12/19 نسخه چاپی


ثبت‌نام قطعی 61 هزار زائر در حج 97مدیركل روابط عمومی سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام قطعی 61 هزار نفر در حج تمتع 97 خبر داد.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سید وحید اسكندری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد ثبت‌نام زائران در كاروان‌های حج 97 گفت: ثبت‌نام از زائران از روز سه‌شنبه 8 اسفند آغاز و زائران می‌بایست با مراجعه به سایت reserve.haj.ir ثبت‌نام و انتخاب كاروان‌ خود را قطعی كنند.

وی با اشاره به ثبت‌نام از زائران حج تمتع توسط سازمان حج و زیارت و دفاتر كارگزاری گفت: تا كنون 64 هزار زائر، ثبت‌نام قطعی خود را در با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir رزرو كرده‌اند.

مدیر كل روابط عمومی سازمان حج و زیارت در توضیح بیشتر افزود: از این تعداد 61 هزار زائر با تعیین كاروان ثبت‌نام خود را قطعی كرده‌اند.

اسكندری افزود: طول سفر حج حداقل 28 روز و حداكثر 41 روز است و زائرانی كه می‌خواهند مدت زمان كمتری را در سفر باشند از هم اكنون در خصوص انتخاب كاروان‌هایی با مدت اقامت كمتر، اقدام كنند كه بعد از این امكان كاهش زمان سفر زائران و یا بازگشت زودهنگام به كشور فراهم نیست.


وی افزود: كاروان‌های حج امسال به 4 گروه 85، 115، 135 و 165 نفره تقسیم‌بندی شده‌اند.

مدیركل روابط عمومی سازمان حج و زیارت تصریح كرد: تمام كاروان‌های مدینه قبل و مدینه بعد حدود 6 روز در شهر مدینه اقامت دارند و مابقی برنامه سفر زائران با اقامت در شهر مكه است.

كسانی كه دارای قبض حج تا پایان دیماه 85 هستند اكنون فراخوان شده‌اند و به دلیل تفاوت هتل‌ها حدود 23 قیمت متفاوت اعلام شده كه پایین ترین سطح پرداخت 12 میلیون و 100 هزار تومان و بالاترین 17 میلیون و 100 هزار تومان است. ضمن اینكه پروازها از 26 تیر آغاز می‌شود.

برای رفاه حال حجاج پرداخت هزینه سفر 2 مرحله‌ای است. و در مرحله اول پرداخت، زائران علاوه بر ودیعه اولیه و سود آن، باید حدود 6 میلیون و 700 هزار تا 7 میلیون تومان پرداخت كنند. مابقی را در مرحله دوم در اوایل سال 97 پرداخت می كنند.


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription