زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13789 تاریخ انتشار : 1397/01/27 نسخه چاپی


اعزام‌های زائران عتبات استانی می‌شودرئیس سازمان حج و زیارت اعلام كرد: اعزام‌های زائران عتبات استانی می‌شود/ تازه‌ترین برنامه‌ریزی‌های تمتع97
 


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به لزوم خدمات رسانی مناسب و با قیمت مناسب به زائران عتبات عالیات گفت: اعزام‌های استانی در بسته‌های مختلف و زیر نظر سازمان حج و زیارت به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج؛ حمید محمدی رئیس این سازمان در نشست مدیران سازمان حج و زیارت ضمن بررسی برنامه‌های انجام شده در حوزه حج تمتع و عتبات عالیات اظهار كرد: با توجه به فرصت محدود تا شروع اعزام‌های حج، باید برنامه‌های مرتبط با آموزش، تغذیه و تداركات هر چه سریعتر نهایی شود.

وی با بیان اینكه مشاعر یكی از مهمترین بخش‌های حج تمتع است، توضیح داد: مشاعر اوج كار اجرایی حج تمتع محسوب می‌شود، بنابراین باید برای جلوگیری از بروز مشكل و مسائل مختلف، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برنامه‌ریزی استفاده بهینه از فضای بسیار محدود در منا با توجه به اقامت سه روزه زائران، و اطلاع رسانی دقیق و جامع به حجاج بسیار حائز اهمیت است كه باید در فرصت باقیمانده و هرچه سریع‌تر این موضوعات مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به موضوع عتبات عالیات و برنامه ریزی مدون در این حوزه تاكید كرد و گفت: در این حوزه راهكار ما برون رفت از فضای فعلی و كم كردن دغدغه‌های زائران است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح كرد: یكی از مهمترین راهكارها در حوزه عتبات عالیات توجه به اعزام‌های استانی است، بنابراین این مهم از این پس با جدیت دنبال می‌شود و باید سازوكار آن نیز هرچه سریعتر فعال شود.

وی افزود: تمامی شركت‌های مركزی كارگزاران در استان‌ها دارای مجوز اعزام به عتبات عالیات هستند و روند قانونی برنامه‌های خود را هر چه سریعتر آغاز كنند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: اعزام‌های استانی باید با اصول و برنامه‌های قبل همانند امنیت، پزشكی، بیمه، مسائل فرهنگی و خدماتی زائران تطابق داشته باشد و تغییری در این زمینه صورت نگیرد.

به گفته محمدی، بسته‌های سفر ارائه شده از سوی استان‌ها باید به سرعت و پس از ثبت سیستمی، مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاكید كرد: امیدواریم با این برنامه‌ریزی شاهد رضایتمندی هر چه بیشتر زائران حوزه عتبات عالیات باشیم. در حال حاضر اصلاح فضای اعزام‌های عتبات عالیات، منوط به اصلاح خدمات با كیفیت و با قیمت مناسب در این حوزه است.

محمدی اظهار كرد: موضوع امنیت زائران عتبات عالیات خط قرمز ما محسوب می‌شود و در اعزام‌های استانی نیز باید این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار كرد: همان شیوه‌ای كه برای حمایت از شمسا در برنامه ریزی‌ها و اعزام‌ها انجام می‌گرفت، برای اعزام‌های استانی نیز باید در دستور كار قرار گیرد.


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription