زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13821 تاریخ انتشار : 1397/02/17 نسخه چاپی


ثبت معاینات پزشکی 73 هزار و 500 زائر خانه خدا200 نفر به دلیل نداشتن توانایی جسمی امکان تشرف به حج 97 را نداشتند و 353 نفر نیز به کمیسیون ارجاع داده شدند.
 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به مراجعه 73 هزار و 500 نفر از زائران خانه خدا برای انجام معاینات حج، گفت: 200 نفر به دلیل نداشتن توانایی جسمی امکان تشرف به حج 97 را نداشتند و 353 نفر نیز به کمیسیون ارجاع داده شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه معاینات پزشکی زائران خانه خدا باید تا 10 اردیبهشت‌ماه به اتمام می‌رسید، اظهار داشت: اکثریت زائران خانه خدا معاینه پزشکی را انجام دادند، به طوری که تاکنون 73 هزار و 500 نفر از زائران خانه خدا برای انجام معاینات حج به پزشک مراجعه کرده‌اند.

نتایج معاینات 6 هزار و 500 نفر از زائران خانه خدا ثبت‌ نشده است/ ارجاع 353 نفر به کمیسیون پزشکی

وی با اشاره به اینکه اطلاعات پزشکی و نتایج معاینات 6 هزار و 500 نفر از زائران خانه خدا ثبت‌ نشده است، افزود:  ممکن است زائران به پزشک مراجعه کرده باشند اما هنوز همکاران ما اطلاعات زائران را در سیستم ثبت نکرده باشند، یا برخی از این افراد هنوز به پزشک مراجعه نکرده‌ باشند که امیدواریم این زائران هرچه سریعتر برای انجام معاینات پزشکی اقدام کنند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اینکه  تاکنون 353 نفر از زائران به دلیل اثبات نشدن توانایی جسمی برای سفر حج به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع داده شدند تا وضعیت اعزام آن‌ها مشخص شود، گفت: کمیسیون پزشکی برای این افراد تا هفته آینده تشکیل می‌شود و در صورت قبولی نظر کمیسیون، آن‌ها به حج اعزام خواهند شد، در غیر این صورت با نظر و مسئولیت پزشک معالج کاروان، تشرف این افراد به حج تائید یا عدم تائید می‌شود؛ چرا که کمیسیون تنها نظر مشورتی دارد و مسئولیت نهایی با پزشک کاروان است.

200 نفر از استطاعت جسمی برای سفر حج نداشتند/ بیماری‌هایی که مانع تشرف به حج می‌شود/ میانگین سنی زائران خانه خدا

مرعشی با بیان اینکه 200 نفر از افرادی که برای حج 97 اقدام به ثبت‌نام کردند به دلیل عدم توانایی جسمی امکان تشرف به خانه خدا نداشتند، به بیماری‌هایی که مانع تشرف به خانه خدا می‌شود، اشاره کرد و افزود: با توجه به حساسیت‌ها و سختی‌های حج، علاوه بر بانوان باردار، افرادی که بیماری‌هایی همچون سرطان پیشرفته، ناراحتی قلبی و بیماری‌های تنفسی پیشرفته، سیروز کبدی پیشرفته و اعتیاد دارند، نمی‌توانند به سفر حج مشرف شوند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه  17 هزار و 500 نفر از زائران خانه خدا فشار خون و 10 هزار و 500 نفر نیز دیابت دارند، از تفاوت سنی زائران خانه خدا در حج 97 خبر داد و گفت: ما امسال زائران زیر 18 سال و بالای 80 سال داریم که از 79 هزار زائر، حدود یک‌هزار و 700 نفر بالای 80 سال و حدود 150 نفر زیر 18 سال هستند و میانگین سنی آن‌ها حدود 56 سال است.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: