زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14280 تاریخ انتشار : 1397/09/02 نسخه چاپی


آمادگی ایران برای پذیرش سهمیه مازاد حج سایر کشورهااکبر رضایی معاون حج و‌ عمره سازمان حج و زیارت مطرح کرد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس معاون حج و‌ عمره سازمان حج و زیارت گفت: ممکن است در برخی از کشورها حدنصاب زائران کمتر از سهمیه آن‌ها باشد که در این صورت ما اعلام آمادگی کردیم تا از سهمیه مازاد استفاده کرده و سهمیه خود را در حج 98 بالا ببریم.

اکبر رضایی معاون حج و‌ عمره سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت، با اشاره به سهمیه ایران در حج تمتع 98 اظهار داشت: هر سال عربستان بنا بر جمعیت هر کشور سهمیه‌ای را در نظر گرفته و اعلام می‌کند که امسال نیز سهمیه کشورمان برای حج حدود 86 هزار نفر بود.

وی درباره امکان افزایش سهمیه ایران در حج 98، خاطر نشان کرد: ما تنها در قالب سهمیه‌ای که عربستان به ما تخصیص می‌دهد، می‌توانیم عمل کنیم. البته ممکن است در برخی از کشورها حدنصاب زائران کمتر از سهمیه آن‌ها باشد که در این صورت ما اعلام آمادگی کردیم تا از سهمیه مازاد استفاده کرده و سهمیه خود را بالا ببریم.

رضایی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای حج تمتع آغاز شده است، گفت: برای تعیین قیمت هزینه حج تمتع نیز پس از مذاکرات با عربستان و تمهیدات لازم در آن‌جا زمستان سال جاری هزینه‌ها اعلام می‌شود.

حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از کشورمان در نوبت حج تمتع هستند که در صورت عدم افزایش سهمیه‌ها، اعزام‌های متقاضیان حج تمتع حدود 15 سال طول خواهد کشید.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: