کد خبر : 24381 تاریخ انتشار : 1398/07/08 نسخه چاپی


انتقال 160 تن دارو به عراق و راه‌اندازی 60 پایگاه درمانی در مسیر پیاده‌روی اربعینراه‌اندازی 60 پایگاه درمانی در عراق هم‌زمان با ایام اربعین حسینی


 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائرین به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدتقی حلی‌ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به عراق، اظهار داشت: امروز مصادف با اول ماه صفر برای تجهیز درمانی و پزشکی زائران اربعین، 160 تن دارو به عراق منتقل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تجهیزات پزشکی و دارویی با 18 تریلی به عراق منتقل می‌شود، افزود: این تجهیزات در مناطقی که زائران اربعین حضور دارند، توزیع خواهد شد.
 
حلی‌ساز با اشاره به اینکه بیشتر مراکز درمانی در نجف، کربلا و حدفاصل این دو شهر است، گفت: مسیر پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا است، به همین دلیل بیشتر مراکز درمانی پیش‌بینی شده در این حدفاصل قرار دارد. البته پیش‌بینی شده تا در کاظمین و سامرا نیز این مراکز راه‌اندازی شده و به زائران خدمت‌رسانی کنند.
 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از راه‌اندازی 60 پایگاه درمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: تمامی خدمات ارائه شده به زائران اربعین به صورت رایگان خواهد بود ولی از زائران می‌خواهیم که برای جلوگیری از مشکلات در سامانه سماح نام‌نویسی کنند.
 
به گزارش فارس، امسال 2 هزار و  500 نفر پزشک و کادر درمانی به صورت داوطلبانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین به عراق اعزام می‌شوند.