زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13330 تاریخ انتشار : 1396/03/27 نسخه چاپی


دستبندهای الكترونیكی در حج برای تضمین امنیت حجاج استعضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: دستبندهای الكترونیكی وسیله ای برای تامین امنیت حجاج است و نباید تعبیر دیگری از آن داشت.


 
حج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دستبندهای الكترونیكی برای حجاج توضیح داد: دستبندهای الكترونیكی برای حجاج تنها برای حجاج ایرانی نیست و در واقع این كار برای دسترسی راحت به حجاج در شرایط سخت و ناگوار است.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در صورتی كه اتفاقی مانند فاجعه منا رخ دهد یا یكی از حجاج گم شود با كمك این دستبندها می توانیم به راحتی مكان فرد مورد نظر را شناسایی كنیم با این حساب نباید از این شرایط تعبیر دیگری داشته باشیم.

وی گفت: اینكه در چنین شرایطی حجاج ما به عربستان اعزام می شود بر اساس تصمیم گیری نظام و پیگیری های سازمان حج و زیارت انجام می شود و انتظار داریم امكانات مدنظر از سوی سعودی ها تامین شود.

صفاری نطنزی تاكید كرد: سال گذشته به دلیل دستبندهای الكترونیكی اعزام حجاج به عربستان متوقف نشد بلكه ایران خواهان تضمین امنیت حجاج بود كه دولت ریاض زیر بار چنین تضمین هایی نمی رفت.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: امسال دولت سعودی تضمین های لازم را پذیرفت كه دستبند الكترونیكی یكی از وسیله های تضمین كننده امنیت حجاج است.


برچسب هاحج، دست بند
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: