زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13335 تاریخ انتشار : 1396/03/28 نسخه چاپی


زائران حج 96 برنامه‌های آموزشی را الكترونیكی فرا می‌گیرندمعاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: زائران حج 96 برنامه‌های جامع فرهنگی آموزشی در خصوص انجام اعمال فریضه حج را در كنار آموزش‌های حضوری، الكترونیكی نیز فرا خواهند گرفت.


 
حج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی در گفت و گو با ایرنا افزود: برای فرایند اجرای طرح برنامه جامع آموزش الكترونیكی برای كارگزاران و زائران حدود 10 سال زمان صرف شده است.

وی با بیان اینكه اجرای این طرح هم اكنون در كنار آموزش‌های حضوری درحال اجراست، گفت: همچنین دو هزار بسته آموزشی در قالب های استاندارد تولید، تدوین و درسامانه آموزش به تفكیك موضوع و مخاطب بار گذاری شده است و قابل دسترسی و استفاده تمام كارگزاران و زائران است.

به گفته وی، تولید نرم افزارهای مناسب برای ارایه مستدل و منابع مناسب به منظور تسهیل در دسترسی بهره گیری بدون محدودیت های زمانی و مكانی، استفاده مطلوب از فناوری‌های نو در اطلاع رسانی و آموزش و ارایه خدمات فرهنگی از دیگر اقدمات معاونت فرهنگ بعثه است.

*قرآن محوری مهمترین ویژگی برنامه های فرهنگی حج 96 است

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت با تاكید بر كار جمعی افزود: تمامی فعالیت‌های این مجموعه بر پایه عنایت ویژه به مسایل قرآنی است كه مهمترین ویژگی برنامه‌های فرهنگی حج را تشكیل می‌دهد.

مظلومی در ادامه اظهار داشت: خود اتكایی كاروان‌ها و مجموعه‌ها در اجرای برنامه های فرهنگی با تعیین ساز و كارهای لازم ، توجه به سبك زندگی اسلامی درحوزه تبلیغ و در حوزه تبیین از دیگر ویژگی‌های برنامه فرهنگی حج تمتع امسال است.

وی خاطر نشان كرد: ثبت گزارش فعالیت‌ها به صورت روزانه، موضوعی، موسمی و تدوین تمام فعالیت‌ها و آسیب شناسی آنها در قالب كارنمای فرهنگی حج به صورت سالانه و برگزاری نشست‌های مشترك جهت بررسی تمام اقدام‌ها از جمله اقدامات معاونت فرهنگی بعثه است.


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription