زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 24373 تاریخ انتشار : 1398/07/01 نسخه چاپی


پیش بینی تردد 200 هزار زائر خارجی در اربعین از مرز شلمچهمعاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر : پیش بینی می شود ??? هزار نفر اتباع خارجی از مرز شلمچه تردد کنند.


 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، کورش مودت در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی خرمشهر آمار تردد سال گذشته اتباع خارجی از مرز شلمچه را 130 هزار نفر بیان کرد و گفت: اربعین سال 1397، زایران خارجی 99 کشور خارجی از مرز شلمچه راهی کربلای معلا شدند که امسال پیش بینی می شود بیش از این تعداد از این گذرگاه مرزی تردد کنند.
 
وی بر صدور کارت سلامت برای اعضای موکب ها تاکید کرد و گفت: نظارت بهداشتی بر مواکب و رعایت موازین بهداشتی لازم است. برای امنیت غذایی و سلامت مردم هیچ گونه سهل انگاری پذیرفته نیست. هر دستگاهی که در اجرای مصوبه های شورای سلامت در راستای خدمت رسانی به زایران کوتاهی کند به مراجع قضایی معرفی می شود.
 
فرماندار خرمشهر در ادامه رعایت مسایل مربوط به پسماند عفونی، جمع آوری سگ‌های ولگرد و لایروبی جوی ها و آهک پاشی مجاری فاضلاب در این شهرستان را لازم و ضروری دانست، گفت: با توجه به فرارسیدن مرحله دوم فصل التور (وبا) باید شکستگی های لوله های آب آشامیدنی در شهرستان خرمشهر ترمیم شود تا مردم دچار بیماری های روده ای نشوند.
 
 رئیس مرکز بهداشت خرمشهر نیز در این نشست از وضعیت غیربهداشتی مدارس این شهرستان انتقاد کرد و گفت: مدیرانی که به بهداشت مدارس توجه نکنند به مراجع قضایی معرفی می شوند.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: