زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13325 تاریخ انتشار : 1396/03/26 نسخه چاپی


تحمل سختی حج در دنیا اجر بزرگ آخرت را به همراه دارداستاد حوزه علمیه قم با بیان اینكه تحمل سختی حج در دنیا اجر بزرگ آخرت را به همراه دارد، تأكید كرد: فاصله كسی كه حج را به جای آورده در روز قیامت از دیگران بسیار بیشتر است.


 
استاد
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، مراسم دومین شب از لیالی قدر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری همراه با حضور خیل عظیم جمعیت مردم خداجوی استان قم در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در بخشی از سخنان خود در این مراسم با بیان اینكه فاصله اعمال دنیا با آخرت بسیار زیاد است، اظهار داشت: اگر هر ركعت نماز را دو دقیقه حساب كنیم انسانی كه نماز می خواند با فردی كه اهل نماز نیست تنها 34 دقیقه بیشتر است ولی همین نماز در روز قیامت فاصله زیادی بین افراد ایجاد می كند.

وی افزود: یكی از مسائل مهمی كه در دنیا با سختی كمی همراه است، ولی در روز قیامت ثواب بزرگی را نصیب انسان می كند فریضه بزرگ حج است كه سختی جزئی آن در دنیا راحتی بزرگی را در آخرت به همراه دارد.

استاد حوزه علمیه قم تأكید كرد: فردی كه به مراسم حج می رود حتما از نظر مالی مستطیع است و سختی آن نهایتا یك ماه از خانه و خانواده دور بودن است و خود را وقف خدا می كند ولی همین حج در روز قیامت فاصله زیادی را بین او و فردی كه مستطیع بوده ولی حج را به جای نیاورده است ایجاد می كند.

وی در ادامه با اشاره به آیه «ان احسنتم احسنتم لانفسكم» تصریح كرد: انسان هر عملی كه انجام دهد ابتدا به خود او می رسد و از طرفی هرچه قدر عمل با سختی و ملال بیشتری صورت بگیرد ثواب و اجر بیشتری به همراه خواهد داشت.


برچسب هاحجت الاسلام والمسلمین ماندگاری
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: