زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14295 تاریخ انتشار : 1397/09/27 نسخه چاپی


تفاهم‌نامه حج 98 امضا شدامضاء تفاهم‌نامه حج تمتع 98 بین رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان و وزیر حج و عمره عربستان 
 

تفاهم‌نامه حج تمتع 98 بین رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان و وزیر حج و عمره عربستان سعودی امضا شد و بر اساس آن مقرر شد دفتر سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان راه‌اندازی شود.

به گزارش به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات برای برپایی حج 98 بین ایران و عربستان از یکشنبه 25 آذرماه با حضور علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت همراه با هیأتی از جمهوری اسلامی ایران در عربستان آغاز شد.

ارائه پیشنهادات ایران برای حضور در حج98

در جلسه نخست کارشناسان در مورد موضوعات اجرایی حج  به بحث و تبادل نظر پرداختند که نتیجه آن برای مذاکرات میان رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان سعودی آماده شد.

 
در جلسه نهایی میان  رشیدیان و بنتن نیز دو طرف به جمع بندی مذاکرات کارشناسی و موارد مورد نظر طرفین پرداختند. در این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران فهرستی از مشکلات حج سال 97 را ارائه و پیشنهاداتی را برای حج پیش رو مطرح کرد.

وزیر حج و عمره عربستان سعودی هم نظرات خود را نسبت به موضوعات مطرح، و قول مساعد به منظور رفع مشکلات گذشته و برنامه‌ریزی برای بهبود آنها در حج سال 98 را مورد توجه قرار داد که منجر به امضای تفاهم نامه حج آتی شد.

از جمله بندهای مورد توافق طرفین که به موجب قول مساعد وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت گرفته است شامل؛ راه‌اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان و تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمیته‌های اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر و پیگیری رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف عملیات اجرایی بوده است.

تعداد حجاج سال 98 مشخص شد

به موجب این تفاهم نامه که میان طرفین یعنی سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به  امضا رسید، تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع پیش رو 86 هزار و 500 نفر تعیین شد که حجاج ایرانی نیز در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت حج خود را برگزار می کنند.

دست اندرکاران برگزاری حج در کشورمان امیدوارند که با توجه به فرصت باقیمانده بتوانند با برنامه ریزی‌ها و پیگیری امور مربوطه و همچنین با همدلی همه دست اندرکاران، خدمتی شایسته به ضیوف الرحمن ارائه دهند.

 همه ساله وزارت حج و عمره عربستان سعودی از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می‌آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج 1440 سفری را به عربستان داشته باشد.
OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription