زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13453 تاریخ انتشار : 1396/05/18 نسخه چاپی


اورژانس بیمارستان مكه آغاز به كار كردزائران ایرانی در سلامتند/بیمارستان مكه پذیرش بیمار دارد
 

معاون حج و زیارت مركز پزشكی هلال احمر گفت: اورژانس بیمارستان مكه آغاز به كار كرده است و با راه اندازی بخش های دیگر، این مجموعه از چهارشنبه به زائران ایرانی خدمات ارائه می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، دكتر پیرحسین كولیوند افزود: بخش سی.سی.یو، داخلی آقایان و خانم ها، اورژانس ویژه برادران و خواهران، داروخانه، رادیولوژی، آزمایشگاه بسیار مجهز، سیستم امداد و انتقال، مددكاری و گروه وقوف اضطراری، بخش های مختلف بیمارستان مكه را تشكیل می دهد.

وی به آغاز پذیرش زائر از روز گذشته در بیمارستان مدینه اشاره كرد و گفت: چند زائر از روز گذشته تحت نظر قرار گرفتند و مرخص شدند؛ و بیماران بستری تاكنون به بیمارستان های سعودی منتقل شدند.

كولیوند با بیان اینكه تا امروز تنها سه بیمار به بیمارستان های سعودی منتقل شدند، اضافه كرد: در میان زائران مرد، یك مورد آنژیوپلاستی و یك شكستگی "فمور" (شكستگی ران) داشتیم و شب گذشته هم یك زائر خانم "آریتمی" قلبی داشت كه به بیمارستان سعودی منتقل و اقدامات لازم برای او انجام شد.

معاون حج و زیارت مركز پزشكی هلال احمر به فعالیت های دیگر این مركز اشاره كرد و افزود: مجموعه ای تحت عنوان «گروه سلامت كاروان ها»، آموزش های گرمازدگی، كنترل و مراقبت بهداشتی در كاروان ها و همچنین نظارت بر هتل ها و آشپزخانه های مركزی را از نظر بهداشت كار و محیط به عهد دارد.

امسال در مراسم حج، 570 پزشك، پرستار، تكنسین دارویی، كادرخدمات بیمارستانی، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشكی، انبار دارویی، متخصصان رشته های مختلف پزشكی از جمله عفونی، مغز و اعصاب، زنان، ارتوپدی، چشم پزشكی، گوش و حلق و بینی و قلب و عروق، خدمات پزشكی به زائران می دهند.

اعزام زائرانی ایرانی به مدینه منوره تا 30 مرداد ادامه خواهد داشت و از 19 مرداد پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده انجام می شود. عملیات اعزام زایران ایرانی به عربستان سوم شهریور خاتمه می یابد.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: