زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13723 تاریخ انتشار : 1396/11/21 نسخه چاپی


حیرت جهانیان از دستاوردهای انقلاب اسلامیحجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر درجمع زائران و مجاوران حرم رضوی تاكید كرد
 

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر درجمع زائران و مجاوران حرم رضوی تاكید كرد: دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه جهانیان را با حیرت روبرو كرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت كه جمعه شب در رواق امام خمینی حرم رضوی سخن می گفت با تبریك سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی جز با عنایت حضرت حق ، امكان پذیرنبود.

موقعیت ایران قبل از انقلاب اسلامی:

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسكریادآورشد : قبل از انقلاب كسانی براین كشور حكومت می كردند كه خودشان كاره ای نبوده و دست نشانده اجانب بودند. رضاخان را انگلیسی ها سركار آوردند و بعدهم خودشان او را بردند. محمدرضا را نیز آمریكایی ها وقتی دیدند به درد آنها نمی خورد او را از كشور بردند.

وی افزود: خفقان، فساد و بی بند وباری در آن زمان بركشور حاكم و قبح و زشتی گناه ازبین رفته بود. مجلات ، دانشگاهها ، رادیو و تلویزیون همه فاسد بودند. انتخابات نبود و یا اگر انجام میشد فرمایشی بود و نام هركس راكه دربار می خواست ازصندوق بیرون می آورد، كشوردرهمه امور وابسته بود. در مناطق دورافتاده از پزشكان خارجی بویژه هندی و بنگلادشی استفاده می شد. حتی شاه برای دندان دردش از فرانسه پزشك می آورد.

وی اضافه كرد: دركشور قانونی به نام كاپیتولاسیون تصویب كردند، به این ترتیب كه اگر یك آمریكایی به حریم مردم تجاوز می كرد كسی حق نداشت او را محاكمه كند و همین امر بود كه امام درمسجد اعظم قم فریاد برآورد و فرمود ملت ما را فروختند.

موقعیت ایران در آستانه پیروزی

وی با بیان بخشی از خاطرات خود از سخنرانی امام در بهشت زهرا و شوروشوق مردم برای دیدن امام اظهار داشت: در12 بهمن هواپیمای امام درفرودگاه مهرآباد برزمین نشست. هرچند شاه دركشور نبود اما ارتش دراختیار رژیم بود و بیم آن می رفت كه هرلحظه اقدامی علیه امام انجام دهند ، اما امام توكلش به خدا بود، وقتی امام با همكاری مردم در جایگاه سخنرانی در بهشت زهرا قرارگرفت ، به ارتش شاه نصیحت كرد و از طرف دیگر با قدرت فرمود: من توی دهن این دولت می زنم . خداوند امام را برای این ملت نگه داشت و پیروزی انقلاب اسلامی عنایتی از سوی حضرت حق به این مردم بود.

برخورد امام با قدرتهای استكباری

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینكه با پیروزی انقلاب و برگزاری رفراندوم، 98.2 مردم به جمهوری اسلامی رای دادند، ادامه داد: حضرت امام از همان ابتدا با تسلط قدرتهای استكباری مخالف بود و علاوه برنفی قدرتهای غربی ، مخالف سلطه طلبی شرق نیز بود.
وی با اشاره به برخی جملات حضرت امام امت اظهار داشت: امام فرمودند كه من با اطمینان می گویم اسلام ابرقدرتها را به خاك مذلت می كشاند و ما باید ریشه های وابستگی را قطع كنیم . ایشان همه آحاد ملت را به تلاش برای استقلال فراخواندند واز كشاورزان ، صنعتگران ودانشگاهیان برای خودكفایی كشور دعوت كردند .

دستاوردهای انقلاب اسلامی (فرصتها)

سرپرست حجاج ایرانی با تاكید بر اینكه انقلاب اسلامی به ملت ایران استقلال بخشید، تصریح كرد: می‌‏توان گفت استقلال سیاسی ركن اساسی برای پیشرفت درهمه ابعاد است به گونه‏‌ای كه استقلال اقتصادی یا فرهنگی نیز بدون استقلال سیاسی امری امكان ناپذیر می‏باشد و اساسا یكی از اهداف انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، به دست آوردن استقلال بود .

وی افزود: انقلاب فرصت پیشرفت را در كشور بوجود آورد و اكنون با رهبری مقام معظم رهبری و ولایت‏‌مداری مردم عزیزمان به پیشرفت‏‌های مهمی دست یافته ایم، كشور درزمینه بسیاری از تولیدات كشاورزی ازجمله گندم به خودكفایی رسیده است ، درصنعت پیشرفتهای چشمگیری داشته ایم ، درصنایع نظامی و دفاعی قادریم مدرن ترین پهبادها را تولید كنیم ، در انرژی هسته ای جوانان ما غرب را به حیرت انداخته اند، درنانو تكنولوژی و دانش های بنیان نهاد كارهای بزرگی صورت گرفته و درحوزه پزشكی پیشرفتهای فراوانی داشته ایم بطوری كه بیش از 90 درصد داروهای مورد نیاز درداخل كشور تولید می شود.

آزادی دستاورد دیگر انقلاب اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر با بیان اینكه آزادی هدیه خداونداست وقرآن هم درآیات مختلف مقابله با ظالم را لازم می داند، افزود : انقلاب اسلامی به همه خفقان ها خاتمه داد و هروجدان پاكی می تواند قضاوت كند كه امروز فضای انتقاد دركشور باز است و مردم حرفشان را می زنند.

وی با اشاره به اینكه كشوردرپرتو آزادی رشد خواهد كرد، یادآورشد: اگرانسانهایی بخواهند با هدف رشد و شكوفایی كشور برخی سیاست ها و روش ها را نقد كنند كسی جلو آنها را نمی گیرد. آزادی فرصت و نعمتی است كه جمهوری اسلامی برای ما آورده و ما باید این آزادی را در بسترخودش قرار دهیم و همانطور كه رهبرمعظم انقلاب فرمودند كرسی های آزاداندیشی داشته باشیم .

توصیه به جوانان

وی خطاب به جوانان گفت: این انقلاب الهی است و به ملت ما شخصیت و آزادی داد ، شرف و عزت ما درگرو این انقلاب است و باید قدراین انقلاب و نظام اسلامی را بدانیم .

تهدیدهای پیش روی انقلاب

نماینده ولی فقیه دردومین شب سخنرانی خود دررواق امام خمینی ، همچنین به بیان تهدیدهای پیش روی انقلاب پرداخت و با اشاره به این نكته كه هرانقلابی با یك سلسله تهدیدهایی روبرواست، اظهارداشت : اگرمردم هوشیارانه برخورد كنند، می توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل كنند. درفرهنگ اسلام وفرهنگ دینی ما خداوند این گونه مقدر كرده كه انسانها سرنوشت خودشان را ، خودشان رقم بزنند. قرآن می فرماید : خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییرنمی دهد مگراین كه خود آن ملت سرنوشت خودشان را تغییردهند.

وی تصریح كرد: اگرمردم همراه رهبری نباشند جامعه روی سعادت را نخواهد دید كما این كه درزمان امیرالمومنین مردم از آن حضرت تبعیت نكردند و نتیجه این شدكه معاویه برآنها مسلط شد.

نماینده ولی فقیه درادامه تهدیدهای پیش رو را با تكیه بر احادیث و روایات چنین بیان كرد:

اولین تهدید ظلم است . ظلم مردم را تهییج و سرانجام وادار به عكس العمل می كند . درحدیث داریم ظلم وستم شهرها را ویران می كند وازبین می برد. در تعبیر دیگری داریم : حكومت با كفرمی ماند اما با ظلم نمی ماند. ظلم آن قدر تاثیرسوء دارد كه حضرت علی (ع) می فرمایند: به خدا قسم ، اگر تمام آسمانها و زمین را به من بدهند تا پوست دانه ی جوی را به ستم از مورچه ای بگیرم هرگز چنین نخواهم كرد .

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكرافزود: رفع ظلم سازوكارمی خواهد كه باید نظام اسلامی آن را فراهم كند و بخشی را حاكمان باید كمك كنند، باید محاكمی باشد كه اگر ظلمی اتفاق افتاد مردم بتوانند حق شان را بگیرند وخود مردم هم مواظب باشند به كسی ظلم نشود.

وی اضفه كرد: نكته دوم سوء مدیریت است. امیرالمومنین می فرمایند بد مدیریت كردن موجب فروپاشی جامعه می شود. كما این كه با مدیریت صحیح جامعه به سمت صلاح و بهبودی می رود. درنامه 53 نهج البلاغه حضرت امیربه این ویژگیها اشاره می كند: مدیر باید شجاع باشد ، اهل بیوتات صالحه باشد، فریب سیم وزر نخورد و تشنه محبت به مردم باشد.

نماینده ولی فقیه تهدید بعدی را گناه و معصیت ذكر كرد و اظهارداشت : قرآن می فرماید: ملتهای قبل نابودشدند، بخشی از آن به خاطر گناهانشان بود. گناه باعث تهدید و فروپاشی می شود. فساد، فحشا ، هرزگی ، سوء استفاده های مالی ، رباخواری ، همه گناه است و موجب فروپاشی و تهدید نظام اسلامی می شود.

وی تهدید دیگر را اختلاف و تفرقه ذكر كرد و گفت: قرآن می فرماید : نزاع نكنید ، اگر این كاررا بكنید فشل می شوید و درنتیجه آبرویتان می رود.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت تاكید كرد: امروزمسلمانان دنیا چشم امیدشان به ایران اسلامی است. مسلمانان افغانستان ، پاكستان ، عراق ، سوریه ، لبنان ، فلسطین و سایر بلاد اسلامی چشم شان به ایران است .

وی افزود: حضرت رسول (ص) فرمودند : مردم باهم اختلاف نكنید ، ملت های قبل شما اختلاف پیدا كردند و نابودشدند. درانقلاب اسلامی نیز اگر قصدمان خداباشد نباید اختلاف پیدا كنیم .

نماینده ولی فقیه خطاب به مسئولان نظام و كشور گفت : خدا به شما عزت و مردم به این خوبی داده است ، این همه شهید ، جانباز و ایثارگر برای انقلاب اسلامی جانفشانی كردند ، پس برای مصالح نظام اختلافات را كناربگذارید و بدانید كه اگركار برای خدا باشد اختلافات حل می شود. حضرت امیرالمومنین به مسئولان می فرماید: ای آقایی كه مسئولیت پیدا كردی ، این مسئولیت امانت خداست و دربرابرخدا باید پاسخگو باشید .

وی استبداد و خودرایی را عامل دیگر سقوط و فروپاشی دانست و با اشاره به اینكه نظام اسلامی برپایه مشورت است ، اضافه كرد: امروزه در دنیا از مشورت تحت عنوان نظام پیشنهادها بهره های فراوان می برند و جلوخیلی از مشكلات گرفته می شود. مدیران ما نیز باید به مشورت اهمیت بدهند و بدانند خودرایی واستبداد موجب نابودی می شود.

وی اضافه كرد: ریاست طلبی یكی دیگر از تهدیدهاست. در روایت داریم كسی كه دنبال ریاست برود نابود می شود. حضرت امیرالمومنین می فرمایند: بدترین شما كسانی هستند كه دلشان می خواهد عده ای دنبال آنها راه بیفتند و دنباله رو آنها باشند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به ساده زیستی حضرت امام (ره) و شهیدان بزرگوارنظیر شهید رجایی گفت: حضرت امام دریك خانه اجاره ای درجماران زندگی كردند و وقتی از دنیا رفتند هیچ چیز برای خود ذخیره نكردند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكردرپایان سخنان خود با بیان حدیثی از حضرت امیرالمومنین خطاب به مردم زمانشان گفت : آن حضرت فرمودند: والله ، می بینم روزی را كه معاویه و سربازانش برشما مسلط خواهندشد به خاطر این كه شما از رهبرتان در مسیر حق سرپیچی می كنید ، اما سربازان معاویه از او اطاعت می كنند.

وی اظهارداشت : سخنان رهبری درجامعه و برای همگان فصل الخطاب است و اگر ایشان تصمیم نهایی در موضوعی اتخاذ كردند همه باید به آن عمل كنند.

وی افزود: رهبری فرمودند مردم در 22 بهمن امسال حضور فعال خود را به دشمن نشان دهند و قطعا شما مردم شریف نیز اینگونه رفتار خواهید كرد.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: