زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14299 تاریخ انتشار : 1397/10/08 نسخه چاپی


آغازدور جدید ثبت‌نام اعزام‌های عتباتثبت‌نام برای اعزام کاروان‌های زیارتی عتبات در بهمن‌ماه از امروز آغاز شد.
 

ثبت‌نام برای اعزام کاروان‌های زیارتی عتبات در بهمن‌ماه از امروز آغاز شد. در این دوره یک هزار و 500 کاروان زیارتی به صورت هوایی و زمینی به این سفر معنوی مشرف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه، امروز هشتم دی‌ماه از سوی سازمان حج و زیارت امروز آغاز شد.

اعزام 1500 کاروان زیارتی به عتبات در بهمن 97

در این دوره یک هزار و 500 کاروان زیارتی از اول تا پایان بهمن‌ماه به عتبات اعزام می‌شوند که در این بین 400 کاروان به صورت هوایی و یک هزار و 100 کاروان به صورت زمینی به عتبات مشرف خواهند شد.

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در این گفتگو با اشاره به هزینه‌ی اعزام‌های بهمن‌ماه زائران به عتبات، اظهار داشت: در هفته‌‌های گذشته قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یافت، اما همچنان نرخ ارز نیمایی تغییری نکرد و با توجه به اینکه هزینه‌های عتبات با قیمت ارز ثانویه یا همان نیمایی محاسبه می‌شود، هزینه سفر به عتبات هم کاهش نیافت.

هزینه سفر به عتبات در بهمن همچون دی ماه محاسبه می‌شود

وی با بیان اینکه در دور جدید اعزام‌های زائران به عتبات هزینه‌های این سفر معنوی همچون دی‌ماه محاسبه می‌شود، افزود: هزینه سفر به عتبات در بهمن ماه به صورت هوایی 3 میلیون و 500 هزار تومان و به صورت زمینی از یک میلیون و 900 هزار تومان تا 2 میلیون و 100 هزار تومان پیش‌بینی شده است که زائران متقاضی سفر به عتبات در این دوره می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر مجاز حج و زیارت در شهرها و روستاهای مختلف برای نام‌نویسی در این سفر معنوی اقدام کنند.

به گزارش فارس، در اعزام‌های دی ماه که هم‌اکنون در حال انجام است نیز یک هزار و 500 کاروان پیش‌بینی شده بود که در صورت افزایش تقاضا ظرفیت‌های جدید برای اعزام زائران به عتبات باز خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به کاهش نرخ ارز در هفته‌های اخیر رئیس سازمان حج و زیارت نیز از مذاکرات با مسؤولان بانک مرکزی به منظور کاهش نرخ ارز نیمایی و هزینه سفر به عتبات خبر داده بود.
OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription