زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13165 تاریخ انتشار : 1396/02/27 نسخه چاپی


مناسك حج 96 طبق نظر جمهوری اسلامی برگزار می‌شودعضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است علیرغم عدم تغییر رفتارهای دیپلماتیك عربستان در برخورد با مسائل مختلف، برگزاری مناسك حج باید به‌صورت جداگانه مدنظر باشد.


 
حج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، علی بختیار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعزام حجاج ایرانی به تمتع در سال 96 گفت: جمهوری اسلامی بسیار تلاش كرد كه همگرایی بین كشورهای اسلامی ایجاد شود لذا در مسیر برقراری مجدد حج و اعزام حجاج ایرانی درخواست عربستان را برای مذاكرات پذیرفت.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح كرد: در نهایت جمهوری اسلامی توانست در جریان مذاكرات موفق شده و باعث شود تا روند اعزام حجاج ایرانی به حج 96 از سر گرفته شود كه البته باید با رعایت نهایت عزت این امر صورت گیرد.

وی در ادامه تأكید كرد: در این بین عربستان موظف به تأمین امنیت جان و مال حجاج به همراه حفظ عزت آنها بوده چرا كه آنها فقط خادم حرمین شریفین، سرزمینی متعلق به جهان اسلام هستند و مالك این سرزمین محسوب نمی شوند از این رو باید حرمت مهمانان خانه خدا را نگه دارند.

بختیار در ادامه به افزایش 11هزارنفری سهمیه حجاج ایرانی در سال 96 اشاره كرد و یادآور شد: از آنجایی كه جمهوری اسلامی سال قبل موفق به اعزام حجاج نشد آنها قصد داشتند تعداد بیشتری از افرادی كه در نوبت بوده و یك سال از این سفر الهی محروم ماندند را پذیرش كنند لذا این اقدام می تواند مكانیزمی برای جبران باشد.

وی افزود: باید توجه داشت عدم تغییر رفتارهای دیپلماتیك عربستان در برخورد با مسائل مختلف یك موضوع اساسی است اما مناسك حج ارتباطی به این موضوع ندارد و باید جدا از آن بررسی شود.

عضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان كرد: قطعا در قراردادی كه برای از سرگیری اعزام حجاج ایرانی به امضای دوطرف رسیده، سازوكاری اندیشیده شده كه مسائل مربوط به حفظ امنیت و حرمت حجاج رعایت شود همچنین مناسك حج به صورت صحیح و طبق نظر جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.


برچسب هاحج
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: