زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13667 تاریخ انتشار : 1396/10/06 نسخه چاپی


عزیمت هیات حج ایران به عربستان برای مذاكرات حج 97رییس سازمان حج و زیارت برای مذاكرات حج 97 عازم عربستان می‌شود
 
لبیک سازمان حج


رییس سازمان حج و زیارت در راس هیات رسمی به منظور مذاكره با مسئولین حج عربستان پیرامون حج سال 97 امروز عازم عربستان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، آقای حمید محمدی در آستانه عزیمت هیات حج جمهوری اسلامی ایران به عربستان كه بنا به دعوت وزارت حج و عمره عربستان روز چهارشنبه 6 دی ماه انجام می شود در گفت و گویی به پرسشهای خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت پاسخ گفت.

رئیس سازمان حج و زیارت در باره هدف از سفر این هیات اظهار داشت: همه ساله قبل از موسم حج، برنامه ها و الزامات اجرایی حج با مسئولین حج عربستان و دستگاه های مرتبط بحث می شود و نهایتا به توافقنامه ای بعنوان مبنای هماهنگی ها و تعهدات طرفین می انجامد كه امسال نیز همین فرآیند پیش رو می باشد.

رییس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این پرسش كه آیا سازمان حج راسا نسبت به پذیرش دعوت عربستان برای انجام مذاكرات حج تصمیم گیری می كند، تصریح كرد: اصل تصمیم برای پذیرش دعوت و عزیمت هیات حج جمهوری اسلامی ایران و مذاكره با مسئولین حج عربستان برای حج سال 97، به دلیل شرایط خاص حاكم بر روابط دو جانبه، دقیقا همان فرآیندی را طی كرد كه برای مذاكرات حج گذشته نیز طی شده بود. قطعا سازمان حج در تلاش است برابر انتظارات مردم عزیز و مسئولین كشور، ان شاءالله همانند حج 97 زمینه انجام حجی عزتمندانه و آبرومند فراهم نماید.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به رضایتمندی حجاج ایرانی از شرایط و خدمات حج ??، مهمترین اولویت مورد نظر هیئت را همچون سال گذشته، تحقق شرایط و بستر لازم و مناسب برای تامین امنیت و حفظ عزت و كرامت حجاج كشورمان و هم چنین تسهیل امور رفاهی و آسایش آنان در طول این سفر معنوی و توفیق هموطنان در انجام فریضه حج برشمرد.

در ادامه وی ابراز امیدواری كرد كه با سفر هیئت، راه كارهای مورد نظر در این زمینه مشخص گردد.

محمدی همچنین خاطر نشان كرد: قطعا یكی از محورهای مهم مذاكرات پی گیری موضوعات منا، شهدای منا و شهدای سقوط جرثقیل در حج سال 94 می باشد.

حمید محمدی در خصوص عدد حجاج ایران اعلام كرد: تعیین تعداد حجاج اعزامی سال 97 یكی از موضوعات مورد گفت و گو در این مذاكرات خواهد بود و طبیعی است كه عدد حجاج مبنای تمام برنامه ریزی های اجرایی بعدی حج 97 و ارائه خدمات اعم از روادید، اسكان، تغذیه، نقل و غیره خواهد بود. تلاش خواهیم كرد نسبت به سال ?? كه تعداد حجاجمان 86 هزار نفر بود، برای سال 97 سهمیه بیشتری به ایران اختصاص داده شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح كرد اصولی كه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته بر آن تاكید داشت یعنی امنیت، عزت و كرامت حجاج، این اصول همچنان مورد تاكید جدی ما می باشد.

محمدی در خصوص زمان مذاكرات افزود: مذاكرات حج در سال گذشته خیلی دیر انجام شد اما زمان تعیین شده برای مذاكرات پیش رو، مناسب و تقریبا در اوایل دوره است.

یادآور می شود مذاكرات طولانی حج 96 كه پس از یك سال وقفه در اعزام حجاج با موفقیت انجام شد، مبنای توافق نامه حج 96 و در پی آن تحقق حج عزتمندانه قرار گرفت كه رضایت حجاج، مردم و مسئولین و مراجع عظام را به دنبال داشت.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: