زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 24347 تاریخ انتشار : 1398/01/31 نسخه چاپی


اعزام 450 زائر اولی به عتبات با اجرای طرح «زائران حرم حسینی»مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» از 29 فروردین سال جاری خبر داد.


 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس؛ رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» در 29 فروردین سال جاری خبر داد و گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش، ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» از محل عواید موقوفات برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: شناسایی افراد نیازمند و موقوفٌ علیهم (بهره‌مندان) مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی درخصوص مصرف عواید موقوفات، زمینه‌سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات؛ اعزام زائر به عتبات عالیات و خدمت‌رسانی به افرادی که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند و.. از دیگر اهداف این طرح  است که طی آن 450 نفر از زائرین بار اولی حضرت امیرالمؤمنین(ع) و اباعبدالله الحسین (ع) به مدت 9 روز به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

معممی مقدم اظهار کرد: مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات ومدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از 550 موقوفه دارای درآمد و 1145 نیت واقف مرتبط با موضوع اعزام زائر به عتبات عالیات وجود دارد که عواید آن در قالب طرح «زائران حرم حسینی» صرف حمایت از افرادی می‌شود که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده‌اند.

وی همچنین یادآور شد: بهره‌مندان (موقوف علیهم) طرح با عنایت به نیات واقفین مندرج در وقف‌نامه و دستورالعمل اجرایی و براساس معرفی مراجع ذیصلاح از جمله؛ واقفین خیراندیش، خیرین، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین محلی، هیئت امناء امامزادگان وبقاع متبرکه، نهادهای حمایتی از قبیل؛ کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و... انجام شده است تا ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد، اجرای نیت واقف بطور صحیح انجام شود.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: