کد خبر : 13780 تاریخ انتشار : 1397/01/01 نسخه چاپی


راه اندازی سفرعمره درسال 97نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ابراز امیدواری كرد كه حج سال آینده؛ حجی مطلوب باشد تا در نتیجه مقدمات سفرعمره نیز فراهم شود.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسكرنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در سال 96 با اشاره به هماهنگی و وحدت موجود میان بعثه و سازمان حج تاكید كرد: با تدابیر اتخاذ شده و برنامه ریزی های صورت گرفته آرامش خوبی در حوزه حج و زیارت وجود دارد و انتظار داریم در سال 97 شاهد برگزاری حجی آرام و مطلوب باشیم تا انشاءالله مقدمات سفرعمره نیز در سال آینده فراهم شود.

درجلسه امروز آقای حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت ازاعزام زائران حج آینده به عربستان از اوایل ماه ذی القعده خبر داد و حداقل طول سفر را 28 و حداكثر آن را حدود40 روز اعلام كرد.

آقای اكبر رضایی معاون حج و عمره نیز در این باره افزود: ثبت نام قطعی بیش از هفتاد هزار از دارندگان فیش های اولویت دار در كاروان ها انجام شده است و ثبت نام ظرفیت باقیمانده در برخی استانها نیز با آرامش ادامه دارد.

درادامه این جلسه آقای محمد آزاد معاون معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از اقدامات صورت گرفته برای تامین ارز درحوزه حج و زیارت گزارش داد و حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر ازدست اندركاران این حوزه خواست با اطلاع رسانی از راههای مختلف؛ موجبات آرامش خاطر هرچه بیشتر زائران را در سفر های زیارتی فراهم آورند.

این جلسه با گزارش آقایان مرتضی آقایی مدیر كل عتبات سازمان حج و زیارت و محمد جواد دانشیار مدیرعامل شركت شمسا درباره دوره های نوروزی عتبات ادامه یافت و آقای آقایی اظهارداشت: با برنامه ریزی انجام شده امسال شاهد بیشترین اعزام كاروان و سفرهوایی به عتبات خواهیم بود.

درادامه دكترسیدعلی مرعشی رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمربه افزایش ده درمانگاه دركربلا، نجف و كاظمین برای ارائه خدمات بهتر به زائرات عتبات درایام نوروز اشاره كرد و افزود: درحوزه حج نیز تعداد درمانگاهها و تركیب نیروهای درمانی در مدینه منوره مشخص شده و در خصوص مكه مكرمه نیز رایزنی با كارشناسان سازمان حج و زیارت ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت درپایان این جلسه پیشاپیش فرارسیدن سال نو را تبریك گفت و ابراز امیدواری كرد سال جدید برای مردم ایران و ملت های مسلمان سالی پربار و پر بركت باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر به برخی حركات سازماندهی شده در كشور اشاره كرد و با یادآوری ضدیت دشمن با نظام جمهوری اسلامی ایران، تصریح كرد: درحالیكه دشمن درحال فتنه انگیزی است و به اخبار جعلی و دروغ دامن می زند مسئولان باید هوشیار باشند و از تبدیل شدن این حركات به بحران جلوگیری كنند.

وی با اشاره به اختلافات اروپا و آمریكا ودیگر قدرتها درخصوص مسایل اقتصادی گفت: برای عبوراز فتنه های دشمنان كه هر روز گسترده تر می شود، همه باید در تقویت وحدت داخلی بكوشیم و مسیری را بپیماییم كه رضای پروردگار را بدنبال داشته باشد.