زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13778 تاریخ انتشار : 1396/12/28 نسخه چاپی


اعزام روزانه شش هزار زائر ایرانی در ایام نوروزبه عتباتبرای ایام نوروز، روزانه حدود شش هزار زائر زن و مرد برای زیارت عتبات عالیات راهی عراق می شوند.
 

مدیر كل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته برای ایام نوروز، روزانه حدود شش هزار زائر زن و مرد برای زیارت عتبات عالیات راهی عراق می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مرتضی آقایی در گفت وگوی با ایرنا با بیان اینكه در اجرای طرح پیش ثبت نام زائران برای اعزام در ایام نوروز97 حدود 140 هزار نفرنام نویسی كرده اند، افزود: در اجرای این طرح بنا به ظرفیت های موجود برای اعزام 90 هزار زائر از 23 اسفند الی هشتم فروردین ماه 97 برنامه ریزی های لازم انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینكه 50 هزار نفر مابقی نیز بر اساس قرعه كشی انجام گرفته تا بیستم اردیبهشت ماه 97 به عتبات اعزام خواهند شد، گفت: از این تعداد زائر 55 درصد را خانم ها و مابقی را آقایان تشكیل می دهند، تصریح كرد: از این تعداد 50 درصد به صورت هوایی راهی فرودگاههای نجف و بغداد شده و مابقی از طریق زمینی وارد عراق می شوند.

آقایی با بیان اینكه سفر به عتبات به صورت هوایی هشت روز و هفت شب انجام خواهد گرفت، خاطرنشان كرد: اعزامی های زمینی نیز در قالب شش، هفت و هشت شب به انجام خواهد رسید.

مدیركل دفتربرنامه ریزی سازمان حج در خصوص هزینه های جاری اعزام زائران نیز گفت: اعزام های زمینی بین یك میلیون و 100 هزار الی یك میلیون و 400 هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت.

وی با تاكید بر اینكه اعزامهای هوایی نیز از دو الی دو میلیون و 400 هزار تومان هزینه خواهد داشت، گفت: تمامی مبلغ های هزینه سفر با ورود به سامانه سازمان حج و یا دفاتر مجاز به صورت سیستمی مشخص و در اختیار متقاضان قرار گرفته است.

آقایی همچنین در خصوص متخلفین نیز گفت: هر وجهی خارج از تعریف قانونی سازمان حج از متقاضیان اخذ شود تخلف محصوب شده و با افراد خاطی برخورد قانونی صورت می گیرد.

مدیركل دفتربرنامه ریزی سازمان حج اظهار داشت: هم اكنون دو هزار و 600 دفتر خدمات زیارتی در سطح كشور برای ارایه خدمات به متقاضیان اعزام به عتبات عالیات فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینكه دفاتر یادشده در ایام نوروز فعال هستند، گفت: تمامی زائران اعزامی بیمه بوده و در صورت نیاز به درمان به صورت رایگان مداوا خواهند شد.OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription