زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14336 تاریخ انتشار : 1397/12/18 نسخه چاپی


برخورداری یکسان زائران شیعه و سنی از خدمات حجنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: در حوزه حج، زائران شیعه و سنی از خدمات یکسانی برخوردار هستند.
 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت:درحوزه حج، زائران شیعه و سنی از خدمات یکسانی برخوردارهستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر امروز در نشست شورای افتاد مدیریت اهل سنت بعثت مقام معظم رهبری که در تهران تشکیل شد با بیان اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری حج 98، تصریح کرد: صرفه‌جویی جدی در تمام بخش‌ها و کمک دولت محترم در حوزه ارز موجب شد که قیمت هزینه حج سال 98 برای مردم قابل قبول باشد.

سرپرست حجاج ایرانی ثبت نام 51 هزار نفر از دارندگان فیش‌های اولویت دار در چند روز گذشته را نشاندهنده استقبال مشتاقان تشرف به حرمین شریفین دانست و گفت: آغاز خوب عملیات حج، توانمندی‌ها و تسلط رئیس جدید سازمان حج و زیارت به این حوزه و اقدامات و برنامه‌ریزی جای انجام شده این نوید را می‌دهد که حج 98 بهتر و موفق تر از حج گذشته برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه مدت زمان حضور حجاج در سرزمین وحی به جدول پروازها و تخصیص است جای پروازی از طرف سعودی بستگی دارد، افزود: امسال تلاش شده است پروازها به نوعی برنامه‌ریزی شود که این مدت از 42 به حدود 35 روز کاهش یابد.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر در ادامه با بیان اینکه شورای افتاد اهل سنت بر محوریت حج شکل گرفته است، تصریح کرد: امروز نظر شورای افتاد با توجه به اشراف علمی اعضای آن برای روحانیون و زائران اهل سنت کاروان‌های حج قابل قبول و اطمینان بخش است.

وی تاکید کرد: فرصت حج فرصتی طلایی برای ایجاد تحول روحی و اخلاقی در مردم است و روحانیون کاروان‌ها باید برای تعالی و رشد ایمان و اخلاق زائران از این فرصت بخوبی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران نگاه اقلیت و اکثریت نسبت به اهل سنت وجود ندارد، تصریح کرد: مردم این سرزمین، ایرانی و مسلمان و در داخل مجموعه نظام و کشورند و با یکدیگر برادرانه زندگی می‌کنند و دست در دست یکدیگر از اسلام و انقلاب حفظ و حراست می‌نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حج، زائران شیعه و سنی از خدمات یکسانی برخوردارند و تمام خدمات ارائه شده به شیعیان، به اهل سنت هم داده می‌شود و هیچ تفاوت پویا تبعیضی میان آنان وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی شیعه و سنی فرقی ندارد، اظهار داشت: ما همه ایرانی، هم کیش وهم مذهب هستیم و در این نظام بر اساس مشترکات با هم زندگی می‌کنیم و در نتیجه از ظرفیت حج هم می‌توانیم برای مقابله با تهاجم فرهنگی و شکست توطئه‌های دشمن بیشترین استفاده را بنماییم.

نماینده ولی فقیه اقدامات انجام شده در حوزه اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری را رضایت بخش و روز بروز در حال گسترش توصیف کرد و بر لزوم تبیین ظرفیت شورای افتاد اهل سنت در داخل و ارتباط با محافل علمی خارج از کشور تاکید کرد.

وی با بیان اینکه با گذشت زمان تحریم‌های دشمن عملاً رنگ می‌بازد، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب با قدرت و صلابت در برابر دشمنان ایستاده و مردم را هدایت می‌کنند و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه نیز روز بروز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه برخی کشورها که در سال‌های گذشته از گروهک‌های تروریستی در عراق و سوریه حمایت می‌کردند هم اکنون با شرمندگی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در این کشورها را راه اندازی می‌کنند، تصریح کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران به حدی رسیده است که دشمن نمی‌تواند ضربه‌ای به کشورمان وارد کند.

این گزارش حاکیست در ابتدای این نشست که حجت‌الاسلام سید جواد مظلومی معاون فرهنگی و آقای جعفر شمسیان معاون توسعه مدیریت و منابع بعثت مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند حجت‌الاسلام هادی اکبری مدیر اهل سنت بعثت با اشاره به اینکه شواری افتاد فصل جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: علمای برجسته اهل سنت از تمام نقاط کشور در نشست‌های این شورا حضور دارند و تولید دانش و محتوای علمی و اعتماد روحانیون اهل سنت به این مجموعه از مهمترین ثمرات تشکیل این شورا محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه علما و زائران اهل سنت کشور از طریق سایت آموزش مدیریت اهل سنت بعثت رهبری به سهولت می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را بدنت آورند، افزود: تمرکز در جلسات شورای افتاد بر مباحث شرعی و علمی مربوط به حج و عمره است و اعضا با جدیت نکات مطرح شده را بررسی و نظر خود را اعلام می‌کنند.

مولوی اسحاق مدنی رئیس شورای افتتی اهل سنت بعثت نیز با تقدیر از امکاناتی که در جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات به زائران اهل سنت قبل، حین و بعد از مراسم حج فراهم شده است، گفت: این از برکات جمهوری اسلامی ایران است که اهل سنت می‌توانند به مباحث مذهبی و علمی خود بپردازند و با استفاده از تجارب گذشته و ابتکارات جدید، خدمات شایسته‌ای به زائران خود ارائه دهند.

بر پایه این گزارش در پایان این دیدار با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از کتاب فتح الغفار فی بیان مناسک الحجاج و العمار (مناسک حج و عمره استدلالی تحلیلی) بر اساس فقه حنفی نوشته سعید محمود درخشنده طوماج و همچنین دو کتاب پاسخ به سوالات فقهی حج اهل سنت (ویژه شوافع و احناف) و درس نامه مناسک شافعی (برگرفته از کتاب الایضاح نووی) که با تأیید شورای افتا مدیریت اهل سنت بعثت مقام معظم منتشر شده است، رونمایی شد.
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: