کد خبر : 13322 تاریخ انتشار : 1396/03/26 نسخه چاپی


مراسم احیای شب بیست ویكم ماه مبارك رمضان درحرم مطهر رضویمراسم احیای شب بیست ویكم ماه مبارك رمضان با حضور گسترده مردم مشهد و زائران امام رئوف در حرم مطهر رضوی برگزارشد.


 
احیا
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، صدها هزار زن و مرد، كودك و نوجوان از اقصی نقاط ایران اسلامی و جهان در دومین شب از لیالی قدر، خود را به حریم قدسی رضوی رساندند تا در این شب بزرگ، حضرت رضا(ع) را واسطه تقرب به خداوند و آمرزش گناهان خود قرار دهند.

ندای سُبْحانَكَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ یَا رَبِّ و العفو در حرم مطهر رضوی از سوی صدها زائر و مجاور دلسوخته اهل بیت(ع) طنین انداز شد.

این گزارش حاكی است با وجود مفروش شدن بیش از 300 هزارمترمربع ازفضای صحن ها و رواقها و فضای حرم مطهر و اطراف آن ، این فضا به سرعت ازجمعیت شیفته اهل بیت عصمت پرشد . طنین دلنشین دعای جوشن كبیر جان و روح شركت كنندگان را نوازش داد و بعداز مراسم سینه زنی و سوگواری در غم ضربت خوردن اولین مظلوم عالم حضرت امیرالمومنین (ع) حجت الاسلام والمسلمین سید ابرهیم رئیسی سخنرانی و مراسم احیاء و قرآن به سر را اجرا كرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در سخنان خود به جایگاه امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب (ع) اشاره كرد وگفت : حضرت علی(ع) مظهر عدالت، مروت، قهرمان حكومت داری و یكه تاز عرصه سخنوری و حكمت است، بطوری كه بسیاری از غیر مسلمانان مثل جرج جرداق مسیحی به آن حضرت بسیار علاقه‌مند هستند.

وی با بیان اینكه همه عالم باید درس انسانیت و چگونه زیستن را از محضر حضرت علی(ع) یاد بگیرند، خاطرنشان كرد: اگر امروز جامعه بشری با سخن، راه و حكومت داری علوی آشنا شود بسیاری از مشكلات برطرف خواهد شد.

وی امیرالمومنین علی(ع) را بهترین اسوه برای بشریت خواند و ابراز كرد: كلمات، خطبه‌ها و سیره حضرت علی(ع) درس چگونه زیستن برای انسان معاصر است و تا این عالم وجود داشته باشد سخنان آن حضرت راهنمای راه سعادت است.