زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 24346 تاریخ انتشار : 1398/01/28 نسخه چاپی


توزیع بیش از4.5 میلیون غذا بین سیل‌زدگان از سوی موکب‌های اربعینمعاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به ادامه فعالیت موکب‌های اربعینی در مناطق سیل‌زده گفت: تاکنون 4 میلیون و 555 هزار و 948 پرس غذا بین سیل‌زدگان توزیع شده است.


 
به گزارش پایگاه اطلاع زائرین به نقل از فارس : یوسف افضلی معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو‌با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: در روزهای اخیر با فروکش شدن آب در شهرهای سیل‌زده، برخی از خانواده‌ها زندگی عادی خود را از سر‌گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه طبخ و پخت غذا برای مردم سیل‌زده در روزهای اخیر نسبت به روزهای اولیه کاهش یافته است، افزود: روز‌ گذشته 381 هزار 720 پرس غذا در استان‌های سیل زده توزیع شد، به طوری که در استان خورستان 250 هزار و 270 پرس، در استان لرستان 117 هزارو 300 پرس، در استان ایلام 12 هزار و 250 پرس و در استان گلستان یک هزار و 800 پرس غذا طبخ وتوزیع شد؛ این امر در حالی است که ما در هفته‌های گذشته فقط در استان خوزستان روزانه 200 هزار پرس غذا طبخ می‌کردیم.

افضلی به تعداد غذاهای تهیه و توزیع شده در بین استان‌های سیل‌زده اشاره کرد و گفت: تاکنون 4 میلیون و 555 هزار و 948 پرس غذا در چهار استان سیل‌زده توسط موکب‌های اربعینی طبخ و توزیع شده است.
 
معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه ما در کنار موکب‌های پذیرایی، موکب‌هایی برای تعمیر لوازم برقی و‌شستن پتو و فرش‌های سیل‌زدگان داریم، افزود: دو کارگاه در پلدختر مستقر هستند که ابتدا 80 درصد آب و گِل موجود را برطرف کرده و سپس پتو و فرش‌ها را تمیز و به صاحبان آن‌ها تحویل می‌دهند.

وی با اشاره به استقرار48 نانوایی در مناطق سیل‌زده، خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز مردم سیل‌زده این نانوایی‌ها اقدام به پخت نان و بسته‌بندی آن می‌کنند. همچنین‌موکب‌هایی برای تعمیر ماشین‌های مردم سیل‌زده راه‌اندازی شده و مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش فارس، علاقه‌مندان برای کمک به مردم سیل‌زده می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *233# (ستاره 233 مربع) کمک‌های نقدی خود را به دست ستاد بازسازی عتبات برسانند.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: