زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13168 تاریخ انتشار : 1396/02/28 نسخه چاپی


تلاش برای افزایش سطح رفاه و تکریم زائران حرم رضویقائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بر تلاش به منظور افزایش رفاه و تکریم زائران تاکید کرد.
 
حرم رضوی

گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در دیدار با تولیت و مدیران مسجد کوفه در مشهد اظهارکرد: تاکنون دو اجلاسیه بزرگ اعتاب مقدسه جهان اسلام در مشهد مقدس و کربلای معلی با حضور تولیت‌ها و مسئولان عالی اماکن متبرکه برگزار شده و ثمره و نتیجه آن قطعاً به افزایش سطح رفاه و تکریم بیشتر زائران خواهد انجامید.

وی تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی از آغاز خدمت در بارگاه منور رضوی به تعامل و ارتباط با سایر حرم‌های شریف ائمه اطهار(ع) و سایر اماکن مقدس تاکید داشتند و خوشحالیم که این ایده و طرح با استقبال گسترده مواجه شد و اجلاسیه مبارک اعتاب مقدسه جهان اسلام شکل گرفت.

بختیاری افزود: مسجدکوفه از اماکن تاریخی و با عظمت اسلامی است و حضرت علی(ع) خطبه‌ها و نطق‌های فراوانی را دراین مسجد ایراد فرموده‌اند که در منابع روایی و تاریخی موجود است و این معارف غنی و عمیق، سرمایه‌های بشر امروز است.

وی گفت: وظیفه و رسالت ما به عنوان خادمان اهل بیت(ع) به فرموده امام رضا(ع) آشنا کردن مردم با محاسن کلام و زیبایی‌هایی است که از گفتار، کردار و سیره آن بزرگواران به یادگار مانده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اقدامات دشمنان اسلام برای مخدوش کردن چهره اسلام واقعی و اصیل، خاطرنشان کرد: در فضایی که امروز با گسترش ابزارهای ارتباطی به وجود آمده، شبهات فراوانی مطرح می‌شود که لزوم پاسخگویی به آن‌ها و تبیین معارف و فرهنگ اهل بیت(ع) را دوچندان کرده است.

وی با بیان اینکه مراکز علمی و پژوهشی آستان قدس رضوی نظیر دانشگاه علوم اسلامی رضوی و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آمادگی دارند تا سطح همکاری‌ها را گسترش دهند گفت: در حوزه‌های تبلیغی و فرهنگی نیز ظرفیت‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند در خدمت زائران سایر اماکن متبرکه قرار گیرد.

بختیاری بیان کرد: با توجه به تشرف سالانه ?? میلیون زائر به بارگاه منور رضوی که ? میلیون نفر از آنان را زائران غیر ایرانی از کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان تشکیل می‌دهند، برنامه ریزی‌های گسترده‌ای برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به زائران عزیز صورت گرفته است.

وی حضور پرشور عاشقان و ارادتمندان امام حسین(ع) در راهپیمایی عظیم اربعین را از جلوه‌های بی‌نظیر جهان اسلام توصیف کرد و بیان داشت: بدون شک اردات و علاقه‌ای که در بین مسلمانان و مردم سایر ادیان و مذاهب به ساحت مطهر اهل بیت(ع) موج می‌زند، نشان‌دهنده درستی و حقانیت مسیری است که ائمه هدی(ع) برای پاسداری و صیانت از آن، جان مبارکشان را تقدیم کردند.

تولیت مسجد کوفه نیز در این دیدار با تقدیر از ابتکار عمل آستان قدس رضوی در برپایی اجلاسیه اعتاب مقدسه گفت: زائران ایرانی علاوه بر اقامه نماز در مسجد کوفه، مرقد مطهر حضرت مسلم بن عقیل(ع)، هانی بن عروه(ره) و مختار ثقفی(ره) از یاران باوفای حضرت سیدالشهدا(ع) را زیارت می‌کنند.

سید محمد مجید الموسوی افزود: با توجه به افزایش روزافزون تعداد زائران عتبات عالیات خواستار افزایش سطح همکاری‌ها و انتقال تجربیات در حوزه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی هستیم.برچسب هاحرم رضوی-مشهد
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: