کد خبر : 14300 تاریخ انتشار : 1397/10/08 نسخه چاپی


سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات از سر گرفته شدسازمان حج و زیارت طرح«ابرار» ویژه سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را از سر گرفت.
 
هم‌زمان با آغاز نام‌نویسی متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه، سازمان حج و زیارت طرح »ابرار» ویژه سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را به منظور اعزام زائران کم‌برخوردار به این سفر معنوی از سر گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، سال گذشته با توجه به لزوم افزایش اعزام‌های مشتاقان زیارت امام حسین (ع) و سایر اعتاب مقدسه عراق، سازمان حج و زیارت سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را برای اقشار ضعیف و کم‌برخوردار جامعه راه‌اندازی کرد.

بر همین اساس بسیاری از زائران و مشتاقان سفر به عتبات که از تمکن مالی برخوردار نبودند، توانستند با استفاده از این ظرفیت به سفر عتبات مشرف شوند که بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، این زائران از امکانات و تسهیلاتی که پیش‌بینی شده بود، رضایت کامل داشتند.

اوایل سال جاری نیز سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات با استفاده از تسهیلات مناسب برای زائران کم‌برخوردار از سوی سازمان حج و زیارت انجام شد، اما پس از نوسانات قیمت ارز و بالا رفتن آن فراهم شدن سفر به عتبات با طرح‌های مختلف امکان‌پذیر نبود و از اردیبهشت امسال دیگر اعزام‌های ارزان قیمت به عتبات را شاهد نبودیم.

هم‌زمان با آغاز نام‌نویسی در اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات در بهمن‌ماه، سازمان حج و زیارت اقدام به راه‌اندازی مجدد طرح «ابرار» به منظور اعزام زائران کم‌برخوردار به عتبات کرد. بر همین اساس پس از حدود هشت ماه اعزام‌های ارزان‌قیمت به عتبات از سر گرفته شد و در این دوره مشتاقان سفر به عتبات می‌توانند در بهمن‌ماه با هزینه‌های کم‌تر به این سفر معنوی مشرف شوند.

اعزام روزانه 10 کاروان ارزان‌قیمت به عتبات

به گفته مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت امکانات ارائه شده برای زائران در طرح ابرار تقریبا همچون سایر اعزام‌ها در بهمن‌ماه است و زائران در این طرح 3شب در نجف، 3 شب در کربلا و یک شب در کاظمین اقامت دارند و به سامرا نیز مشرف می‌شوند.

در ثبت‌نام متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه که از امروز آغاز شد، سازمان حج و زیارت یک پنجم ظرفیت پیش‌بینی شده را به کاروان‌های طرح ابرار اختصاص داده است؛ به طوری که روزانه 10 کاروان از اول تا پایان بهمن‌ماه همراه با این طرح به عتبات مشرف می‌شوند.

هزینه‌های سفر زائران به عتبات در طرح «ابرار» که ویژه اعزام‌های زمینی است، از یک میلیون و 700 هزار تومان تا یک میلیون و 800 هزار تومان در نظر گرفته شده است. این امر در حالی است که هزینه سفر به عتبات برای کاروان‌های عادی2 میلیون و 100 هزار تومان است.

به گزارش فارس، سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات در طرح «ابرار» از بهمن‌ماه امسال از سرگرفته می‌شود و زائران کم‌برخوردار می‌توانند از امروز برای ثبت‌نام در کاروان‌های طرح ابرار از طریق یکی از 2هزار و 500 دفتر مجاز حج و زیارت اقدام کنند.