زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14322 تاریخ انتشار : 1397/11/17 نسخه چاپی


اعزام 60 هزار نفر به عتبات نوروزیسازمان حج از افزایش 10تا 20 درصدی اعزام‌های زمینی و هوایی به عتبات در نوروز خبر داد.
 

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج از افزایش10 تا 20 درصدی اعزام‌های زمینی و هوایی به عتبات در نوروز خبر داد و گفت: رقم نهایی افزایش هنوز مشخص نیست و پیش ثبت‌نام‌ها تا 22 بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرنگاران مهر مرتضی آقایی در خصوص اعزام‌های نوروزی زائران به عتبات عالیات گفت: در حال حاضر پیش ثبت نام برای اعزام های نوروزی در حال انجام است و تا 22 بهمن ماه ادامه دارد.

وی گفت: متقاضیانی که قصد سفر از تاریخ 24 اسفند تا 8 اردیبهشت سال 98 را دارند، برای انجام پیش ثبت نام به سایت Atabat.haj.ir مراجعه کنند.

آقایی با اشاره به اینکه تاکنون 70 هزار نفر پیش ثبت نام اولیه را انجام داده اند، گفت: ظرفیت اعزام ما طی مدت اعلام شده 60 هزار نفر است که با توجه به تعداد بالای افرادی که پیش ثبت نام را انجام داده اند، برای اعزام ها قرعه کشی می شود و البته سعی می کنیم ظرفیت فوق العاده ای را نیز برای سفرهای نوروزی ایجاد کنیم.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: به جز ایام نوروزی، مراسم و مناسبت هایی را نیز داریم مانند 27 رجب، سوم شعبان، 13 رجب، 25 رجب و ... به همین دلیل اعزام ها را تا 8 اردیبهشت در نظر گرفته ایم.

وی در خصوص افزایش قیمت اعزام های نوروزی گفت: هنوز به صورت قطعی افزایش قیمت ها مشخص نشده است اما پیش بینی اولیه ما این است که سفرهای زمینی به عتبات عالیات 10 درصد و سفرهای هوایی نیز 15 تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حداقل قیمت اعزام زمینی به عتبات یک میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون و 100 هزار تومان است و سفرهای هوایی نیز حداقل 3 میلیون و 200 هزار و حداکثر 3 میلیون و 500 هزار تومان است.

آقایی از علاقه مندان به تشرف اماکن زیارتی عراق درخواست کرد که برای ثبت نام و اعزام، کاروان های مجاز تحت پوشش حج را انتخاب کنند، چرا که این گروه ها از پوشش بیمه ای، امنیتی و درمانی برخوردار هستند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: چند روز قبل بر اثر حادثه تروریستی در سامرا، تعدادی از زائران ایرانی که به صورت غیرمجاز سفر کرده بودند، دچار حادثه شدند که حال یکی از آنها وخیم است و چند نفر نیز زخمی شدند، به همین دلیل توصیه می کنیم حتما از طریق دفاتر رسمی و قانونی سازمان حج، ثبت نام و اعزام انجام شود.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: