زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13327 تاریخ انتشار : 1396/03/27 نسخه چاپی


دارندگان فیش های سال 86 به حج اعزام می شوندسرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: دارندگان فیش های سال 86 استان های تهران، البرز و قزوین که در فهرست انتظارند به علت ظرفیت خالی کاروان ها، به حج اعزام می شوند.


 
حج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت شبکه خبر، سید ابراهیم اسداللهی افزود: هم اکنون دراین سه استان، البرز و قزوین عملیات پذیرش زائران متناسب با ظرفیت خالی هر استان در حال تکمیل شدن است.

*چادرهای جدید در منا
وی همچنین در خصوص یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای آسایش و آرامش هرچه بیشتر زائران با توجه به گرمای طاقت فرسای امسال عربستان گفت: امسال برای زائران حج در منا از چادرهای بلندی استفاده خواهد شد که هم دارای ارتفاع و نیز مجهز به کولرگازی هستند. 

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج افزود: استفاده از اینگونه چادرها در مراسماتی همانند عرفات و غیره بسیار حائز اهمیت بوده و قطعا نقش تعیین کننده ای در کمک به اجرای برنامه های زائران خواهد داشت.

*اعزام زائران حج از 20 ایستگاه پروازی

اسداللهی با بیان اینکه تمامی زائران ایرانی از 20 ایستگاه پروازی به حج اعزام خواهند شد، گفت: اعزام اولین کاروان حج نهم مرداد ماه امسال از ایستگاه پروازی تهران به انجام خواهد رسید.

او گفت: همچنین با توجه به توافق به عمل آمده 50 درصد زائران ایرانی طبق روال همه ساله توسط ناوگان هوایی عربستان به حج اعزام خواهند شد.

*بیش از هشتاد هزار زائربه حج اعزام خواهد شد

او گفت: از بین حدود 86 هزار تن زائر اعزامی هشتاد هزار و 200 تن زائر و مابقی را نیروهای ستادی، اجرایی، پزشکی، خدمات و غیره تشکیل می دهند.

*زائران معاینات پزشکی را سریعترانجام دهند

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت در خصوص مسایل پزشکی زائران اعزامی نیز گفت: از تمامی زائرانی که کاروان های آنان مشخص شده و اقدامات اولیه را به انجام رسانده اند تقاضا داریم هرچه سریعتر نسبت به انجام معاینات پزشکی خود اقدام کنند.

اسداللهی همچنین در خصوص نحوه اطلاع رسانی به زائران گفت: از تمامی زائران حج می خواهیم اخبار حج را تنها از طریق رسانه های معتبر پیگیری کنند.

او افزود: به همین منظور برای اطلاع رسانی به زائران حج 96 کانالی در شبکه های اجتماعی با عنوان ' با زائران بیت الله الحرام 96' از طریق سازمان حج عضو شده و از آخرین خبرها مطلع شوند.

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات مسئولان حج امسال 86 هزار تن زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی سرزمین حجاز خواهند شد.


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription