زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13162 تاریخ انتشار : 1396/02/26 نسخه چاپی


مراجع عظام تقلید از راه اندازی حج اظهارخرسندی کردندحجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر برخی مطالبی را که این روزها در فضای مجازی علیه حج منتشرشده صد درصد دروغ و خلاف واقع دانست و تاکید کرد: مراجع عظام تقلید از راه اندازی حج اظهارخرسندی کردند واخباری را که دراین حوزه به مردم منتقل می کنیم صدردرصد صحیح و قابل اعتماد است. 


 
حج
به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسكرنماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت درجلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت با اشاره به سفراخیر خود و هیئت همراه به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید ، تصریح کرد: مراجع عظام تقلید همگی از راه اندازی حج اظهارخرسندی کردند، این بزرگواران همیشه حامی مجموعه خدمتگزار در حوزه حج و زیارت بوده اند و راهنمایی هایشان همچون گذشته برای ما راهگشا خواهد بود. 
سرپرست حجاج ایرانی افزود: تعابیری که مراجع عظام تقلید داشتند نشانگراین بود که به هیچ وجه خوف مطرح شده دربرخی شبکه های مجازی که پشت صحنه آن عناصر معاند با دین و یا افراد فریب خورده قرار دارند، مانع از استطاعت نیست و زائرانی که امسال نوبت حج شان فرا رسیده است هیچگونه نگرانی از این قسمت نباید داشته باشند. 
نماینده ولی فقیه ثبت نام بیش از 44 هزارزائر درروز اول در کاروان ها را نشاندهنده شور وعلاقه مردم دانست و اضافه کرد: مردم و بیوت مراجع عظام تقلید به خدمتگزاران خود در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت اعتماد دارند و ما از این اعتماد و پشتیبانی صمیمانه تشکر می کنیم. 
وی با اشاره به مطالبی که در روزهای اخیرتوسط فردی مطرح و برای مردم ایجاد نگرانی کرده است ، اظهار داشت: ما بارها به این مطالب جواب داده و اعلام کرده ایم اینها مطالبی دروغ و غیر واقعی است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تصریح کرد: حجاج ما چه گناهی کرده اند که عده ای با تاثیرپذیری از تبلیغات سوء باید در آنها ایجاد خوف کنند، مگر حج وحجاج ما چه لطمه ای به کشور زده اند و چرا با فریضه بزرگ حج بازی می کنند؟  
وی ازمردم ایران خواست که خود موجب توسعه اینگونه اخبار نادرست و غلط نشوند و ادامه داد: من همیشه به مردم گفته ام واکنون هم تاکید می کنم اخباری که درحوزه حج به مردم منتقل می کنیم اخباری واقعی و صحیح است و آنچه که در فضای مجازی با هدف تخریب حج منعکس شده صددرصد دروغ و خلاف واقع است. 
وی افزود: ما هیچ وقت دردوره های گذشته دراماکن زیارتی حرمین شریفین نسبت به نوامیس مردم تعرض نداشته ایم وانتشار اینگونه خبرها ظلم به کشور، حج و حجاج است.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه من تاکید کرده ام اگر این فرد مطالب خود را اصلاح نکند از طریق قضایی پیگیری خواهیم کرد، اظهار داشت: وقتی مراجع عظام تقلید خوشحال اند از اینکه حج راه اندازی شده است ، چرا باید فردی بگوید بروید فیش خود را پاره کنید ، مگر چه اتفاقی افتاده است که مردم این کار را انجام دهند.
وی افزود: برخی اتهاماتی که این خطیب به افراد مسلمان بطور عموم در یک کشور دیگر وارد کرده حد شرعی و مجازات سنگین دارد.
وی گفت: بحمدالله همه کارها به خوبی پیش می رود و انشاءالله امسال حج خوب و مطلوبی با عنایت اهل بیت عصمت و طهارت خواهیم داشت.  
بریایه این گزارش رئیس سازمان حج وزیارت نیز مطالب مطرح شده در دیدار با مراجع عظام تقلید درتوجیه زائران را بسیارموثرو موجب دلگرمی بیشتر خدمتگزاران به حجاج توصیف کرد و از اینکه برخی افراد تلاش دارند در فضای مجازی درحوزه حج نگرانی ایجاد کنند به شدت انتقاد کرد.
آقای حمید محمدی با اشاره به اینکه استقبال گسترده مردم درروز اول از ثبت نام در کاروانها براینگونه مطالب خط بطلان کشید ، ادامه داد: در دیداری که روزیکشنبه گذشته از روند ثبت نام زائران در دفاتر زیارتی قم  داشتم مردم ابراز رضایت می کردند.
درادامه این جلسه با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته امکانات  مناسب درحوزه های اسکان ، حمل و نقل و تغذیه برای زائرانی ایرانی درحج 96 فراهم شده است برلزوم تسریع درنهایی کردن قرارداد انتقال هوایی پنجاه درصد حجاج توسط طرف های سعودی تاکید شد. 
درپایان این جلسه نیز گزارشی ازسفر زائران ایرانی به سامرا ارائه و تصریح شد که با پیگیری ازدست اندرکاران ایرانی وعراقی تدابیر لازم برای رفع مشکلات زواراندیشیده و اجرایی شود.  
سلام . خبر و تصاویر فرستادم

فرمایشات مراجع عظام تقلید در حوزه حج برای انتشار در فضای مجازی
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: عده ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آن ها کسانی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام اسلامی مخدوش شود و الحمدالله ناکام شدند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: خدا را شکر می کنیم که بالاخره حج راه افتاد، درست است که این عمل با مشکلاتی همراه است، اما نبود حج با ضایعه همراه است.
آیت الله العظمی شبیری زنجانی: فریضه حج الهی بخاطر برخی حواشی نباید تعطیل شود و خطبا با روشنگری و تبلیغ اهمیت برگزاری مناسك حج، لازم است نسبت به برخی شبه افكنی ها هوشیار باشند و مردم را نگران نكنند.
آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی : باید با سم‌پاشی‌هایی که برای تعطیلی حج انجام می شود، مقابله شود و خطبا به مردم  در این زمینه روشنگری کنند.
آیت الله العظمی سبحانی: فریضه حج واجب و مورد تاکید دین مبین اسلام است و زائرین نسبت به این موضوع توجه دارند.
آیت الله العظمی جوادی آملی: رفتن به حج از فرایض دینی ما مسلمانان است‌ و عظمت کعبه و جایگاه آن‌چنان بالاست که قابل توصیف نیست‌ و هرکسی نمی تواند به راحتی این عظمت و جایگاه را درک کند. ما با کعبه زندگی می کنیم و حیات و ممات ما با کعبه مرتبط است.
آیت الله العظمی وحید خراسانی: امنیت ضیوف الرحمان از سوی خداوند متعال تامین شده و خدمت به حجاج توفیق بزرگی است.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی : افرادی که در فضای مجازی و در سخنان خود ایجاد رعب و وحشت در دل حجاج   می کنند، اصلا عقیده به این فریضه ندارند.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی : حج بر هر فرد مستطیع واجب است و باید آن را به جای آورد. باید به حج  برویم و آن را حفظ کنیم.
آیت‌الله العظمی نوری همدانی خطاب به مسئولان حج: همه منتظر بودند مژده برگزار شدن حج را بشنوند و شما کار خیلی خوب و بزرگی کردید.
سلام، لطفا در کانال های مرتبط هریک از فرمایشات جداگانه منتشر شود.


برچسب هاحج، قاضی عسکر
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: