زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 14338 تاریخ انتشار : 1397/12/19 نسخه چاپی


اعزام پنج هزار ایثارگر به حج تمتع 98بر اساس توافقات صورت گرفته با سازمان حج و زیارت، پنج هزار نفر از ایثارگران و خانواده های شهدا به حج تمتع سال 1398 مشرف می شوند.
 

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و توافقات صورت گرفته با سازمان حج و زیارت، پنج هزار نفر از ایثارگران و خانواده های شهدا به حج تمتع سال 1398 مشرف می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از روابط عمومی حج و زیارت، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن کاویانی درباره سهمیه بنیاد شهید در حج تمتع افزود: بر اساس قانون، سازمان حج و زیارت مکلف است هر ساله حدود 10 درصد از سهمیه سالانه حج را به خانواده های شهدا و ایثارگران اختصاص دهد.
وی اظهار داشت: در راستای تکالیف مقرر شده در ماده 43 قانون خدمات رسانی به ایثارگران و به منظور ایجاد راهکارها و تسهیل در تشرف جانبازان و آزادگان و همسران شهدا و ایثارگران به حج تمتع سال 1398، تفاهم نامه ای بین سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید و امور ایثارگران منعقد شده است.
کاویانی راد افزود: سهمیه خانواده های ایثارگران و شهدا بر اساس توافق با سازمان حج و زیارت اخذ می شود و البته شرایط خاصی هم دارد اینکه ایثارگران نباید قبل از آن به حج مشرف شده باشند. این از مهمترین اصول آن است.
وی اضافه کرد: برای حج 98 سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران پنج هزار نفر است که تاکنون اختصاص داده شده و در سطح کشور برای استفاده جانبازان دارای شرایط توزیع شده است.
کاویانی راد ادامه داد: همچنین یک کاروان ویژه برای جانبازان70 درصد برای حج تمتع هر ساله داریم که حدود 100 تا 120 نفر هستند، البته این سهمیه برای جانبازانی است که امکان اعزام به صورت مستقل در مناسک حج را ندارند. برای این افراد هم جداگانه برنامه ریزی می کنیم.
بر اساس تفاهم نامه که میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به امضا رسید، تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع سال آینده 86 هزار و 500 نفر تعیین شده است.
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: