زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 13816 تاریخ انتشار : 1397/02/15 نسخه چاپی


عدم محدودیت برای اعزام دانشگاهیان به عتباتستاد عتبات دانشگاهیان محدودیت‌هایی دارند اما همواره برای اعزام دانشگاهیان اعلام آمادگی کرده‌ایم.
 

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: هر زمانی که مسؤولان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای اعزام به عتبات برنامه‌ریزی کنند، ما امکانات لازم از محل استقرار تا سایر امور را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در چند سال اخیر اقدام به ثبت‌نام از دانشجویان و اساتید علاقه‌مند به سفر عتبات کرده است و هر سال تعداد کثیری از عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) را از استان‌های مختلف به قیدقرعه به عتبات اعزام می‌کند.

در این سفر معنوی، دانشگاهیان سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب در کاظمین اقامت می‌کنند و به زیارت اعتاب مقدسه مشرف می‌شوند.

گروه‌های دانشگاهی در سفر به عتبات علاوه بر زیارت اعتاب مقدسه به زیارت مرقد حجربن عدی و کمیل‌بن زیاد نیز می‌روند. همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و زیارتی برای آن‌ها تدارک دیده شده است تا جایی که حتی از منزل امام خمینی(ره) در نجف نیز بازدید می‌کنند.

در حالی که تعداد بسیاری از دانشگاهیان برای سفر به عتبات نام‌نویسی می‌کنند، به دلیل کمبود ظرفیت و تعداد بالای تقاضا امکان اعزام تمامی آن‌ها ممکن نیست، بر همین اساس افراد به قید قرعه انتخاب و اعزام می‌شوند.

با این وجود، اعزام دانشگاهیان به عتبات در برخی زمان‌ها متوقف می‌شود که ماه مبارک رمضان نیز یکی از این ایام است.

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به عدم وجود محدودیت در اعزام‌های دانشگاهیان، گفت: هر زمانی که مسؤولان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای اعزام به عتبات برنامه‌ریزی کنند، ما امکانات از محل استقرار تا سایر امور را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه اعزام‌های دانشگاهیان به عتبات متناسب با نظر ستاد است، افزود: ستاد عتبات دانشگاهیان محدودیت‌هایی دارند اما همواره برای اعزام دانشگاهیان اعلام آمادگی کرده‌ایم.

بر اساس اعلام ستاد عتبات دانشگاهیان، نام‌نویسی در دوره بعدی اعزام دانشجیوان به عتبات بعد ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: