زائرین
فتنه‌های بحران‌ساز آخرالزّمان
 

کد خبر : 12182 تاریخ انتشار : 1394/09/30 نسخه چاپی


ثبت نام عتبات دانشجویی از فردا آغاز می‌شودرئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی گفت: در این دوره 11500 دانشجو، استاد دانشگاه و دانشگاهیان به این سفر اعزام می‌شوند

 
labbaik.ir
به گزارش خبرنگار «لبیک»، حجت الاسلام محمد رضا فقیهی در نشست خبری چهاردهمین دوره عتبات دانشجویی که امروز در مرکز این ستاد برگزار شد گفت: ثبت نام این دوره از عتبات دانشجویی فردا اول دی ماه آغاز می‌شود و تا یک هفته ادامه دارد.وی ادامه داد: در این دوره یازده هزار و پانصد دانشجو، استاد دانشگاه و دانشگاهیان به این سفر اعزام می‌شوند.فقیهی خاطرنشان کرد: اعزام چهاردهمین دوره عتبات دانشجویی از 5 بهمن آغاز و تا پایان فروردین به مدت سه ماه ادامه خواهد داشت.


وی در ادامه گفت: ویژگی‌های خاص چهاردهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات این است که علاوه بر دانشجویان متاهل، دانشجویان مجرد دختر نیز می‌توانند ثبت نام کنند و به این سفر اعزام شوند.


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی ادامه داد: قرعه کشی این دوره از عتبات در ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) 18 ربیع انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود در این دوره 288 کاروان اعزام شوند که 172 کاروان به صورت هوایی و 115 کاروان به صورت زمینی خواهند بود.


وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته برای این دوره از اعزام دانشجویان گفت: در این دوره برنامه ریزی شده تمام دانشجویان از وام یک میلیون تومانی با سود چهار درصد که توسط بانک ملت پرداخت می‌شود استفاده کنند.


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی در ادامه افزود: امسال هم چنین چندین کاروان به روسای دانشگاه‌ها کشور اختصاص داده شده که از دو تا ? فروردین اعزام می‌شوند این کاروان‌ها مخصوص چند استان از جمله تهران، شیراز، تبریز، کرمان، اصفهان خواهد بود.


وی در خصوص هزینه‌های اعزام دانشجویان به عتبات گفت: در این دوره مانند دوره ویژه تخفیف ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده و دانشجویانی که به صورت زمینی اعزام می‌شوند 870 هزار و دانشجویانی که به صورت هوایی اعزام می‌شوند یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه می‌دهند.


فقیهی در خصوص زیارت سامرا و کاظمین نیز گفت: ما تابع شرایط عراق هستیم اگر سازمان حج و زیارت اجازه دهد زیارت سامرا را خواهیم داشت اما زیارت کاظمین در این دوره قطعی خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: زمان اعزام هفت روزه خواهد بود و پرواز‌ها نیز به بغداد و نجف خواهد بود.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما: